IELTS Kursu

IELTS Kursu

Son başvuru tarihi: 8 Ekim 2018, Çarşamba
(Kontenjan sınırlıdır)

 

2018-19 Güz Dönemi Hafta Sonu Sabah Kurs Gün ve Saatleri
Kurs Günler Saatler
Hafta sonu sabah

Cumartesi - Pazar

09:45 – 14:30

2018-19 Güz Dönemi Hafta Sonu Sabah Kurs başlangıç ve bitiş tarihleri
13 Ekim - 8 Aralık 2018 (80 saat)

IELTS (International English Language Testing System), dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak belirlenen dört alan becerilerinin sınandığı bir sınavdır. Dinleme, okuma ve yazma sınavları aynı gün içinde arka arkaya ve ara verilmeden yapılır. Konuşma sınavı, yazılı sınavdan önceki ya da sonraki üç gün içinde yapılır. Konuşma sınavının tarihi test merkezi tarafından belirlenir. 

IELTS her seviyedeki İngilizce dil becerilerini ölçmek için tasarlanmış olup, dört alandaki becerilerin 1-9 arasında puanlaması temel alınarak oluşturulmuştur. 


Kurs İçeriği

Akademik - IELTS kurslarımız toplam 80 saatlik bir programdan oluşmaktadır. Adayların İngilizce bilgisi, kayıt öncesi Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile tespit edilir. Programda konuşma, okuma, dinleme ve yazma eşit ağırlıklı şekilde ele alınmaktadır. Programlara 2/3 devam zorunluluğu vardır.

Fiyatlar
İndirimli (TL) *
Tam (TL)
1600* 1850

* İndirimli fiyatlardan sadece geçerli kimliklerini ibraz eden öğrenciler ve kamu kurumu çalışanları faydalanabilir.

 

Ayrıntılı bilgi ve ön kayıt için:
0212 327 33 02
0212 227 44 80 / 191 – 139

ybulut@gsu.edu.tr; aemektar@gsu.edu.tr


IELTS Sınav Sonuçları Ne Anlama Gelmektedir?

Adaylar 1'den 9'a kadar olan puanlamaya göre bir sonuç elde ederler.

9 - Expert User
Dil üzerinde tam bir hakimiyeti vardır: uygun, doğru ve akıcı konuşma ve tam anlama becerisine sahiptir.

8 - Very Good User
Dil üzerinde sadece sistematik olmayan hatalar ve uygunsuzluklar dışında tam bir hakimiyeti vardır. Bilgisi dahilinde olmayan konularda anlaşmazlıklar olabilir. Zor ve ayrıntılı tartışmalarda başarılıdır.

7 - Good User
Dil üzerinde bazı durumlarda olabilecek rastlantısal hatalar, uygunsuz kullanım ve yanlış anlamalar dışında eylemsel hakimiyeti vardır. Genellikle zor ve karmaşık dili iyi kullanır ve ayrıntılı muhakemesini yapar.

6 - Competent User
Bazı hatalar, uygunsuz kullanımlar ve yanlış anlamalar olmasına rağmen genellikle dili etkin kullanır. Yabancısı olmadığı konularda oldukça zor seviyedeki İngilizceyi kullanabilir.

5 - Modest User
Hata yapmaya müsait olmasına rağmen birçok durumda genel anlamı çıkarabilir ve dil üzerinde kısmi bir hakimiyeti vardır. Bildiği bir konuda basit bir iletişim kurabilir.

4 - Limited User
Bilgisi dahilinde olan durumlarda bile İngilizce becerisi sınırlıdır. Anlama ve ifade etmede sık sık problem yaşar. Karmaşık ve zor bir dili kullanamaz.

3 - Extremely Limited User
Sadece çok iyi bildiği konuları anlayıp ifade edebilir. İletişimde sık sık zorluk yaşar.

2 - Intermittent User
En basit bilgileri belirli kelimelerle ifade etmek bildiği konularda kısa formüller kullanmak ve acil ihtiyaçlarını belirtmek dışında gerçek iletişim kurmak mümkün değildir. Yazı ve konuşma İngilizce'sini anlamakta zorluk çeker.

1 - Non User
Birkaç kelime dışında dili kullanma yeteneği yoktur.