Kabul ve kesin kayıt koşulları

Kayıt Koşulları

1.  Kayıt olmak için kayıt başvuru formunun ön ve arka yüzünü imzalı olarak doldurup e-mail ile göndermeniz gerekmektedir. Kayıt ofisine hafta içi ve hafta sonu telefonla ulaşabilirsiniz. Kredi kartıyla ödeme yapmak isterseniz üniversitemizin Ortaköy yerleşkesine gelebilirsiniz. Yerleşke giriş-çıkışında sıkı güvenlik tedbirleri uygulandığından herhangi bir sorunla karşılaşmamak için hafta içi 09:00-16:00 saatleri arasında gelinmesi önerilir. 

2.  Kurs ücretleri programlar başlamadan önce tahsil edilir. Ödemeler peşin, kredi kartına (Ziraat bankası) taksitlendirme veya banka havalesi ile yapılabilir. Banka havalesi için gerekli bilgiler: Hesap sahibi: Gsü Döner Sermaye İşletmesi - Yabancı Diller YÜKSEKOKULU, Banka: Ziraat, Şube: Ortaköy, IBAN:TR45 0001 0008 2801 6309 2550 16.

3.   Ücret İadesi: Ancak bir sınıf için yeterli kayıt sayısına ulaşılmadığında kayıt ücreti iade edilir. İade için: (a) Kimlik fotokopisi, (b) Ödeme belgesinin aslı, (c) Banka hesap no ve IBAN no bilgisi gerekmektedir. Bu koşul haricinde hiçbir surette kayıt ücreti iadesi yapılmamaktadır.

4.   Kayıt Dondurma: Herhangi bir kurun ilk 8 saat içinde mazeretlerini bildiren bir dilekçe ile başvuranlar, mazeretleri kurs yönetimi tarafından uygun bulunduğu takdirde mevcut haklarını daha sonra kullanmak üzere kayıtlarını dondurabilirler. Kayıt dondurma hakkı satın alınmış kur sayısına bakılmaksızın sadece 1 kere kullanılabilir. Kayıt dondurma 8 ay süre ile geçerlidir. Kayıt donduran kursiyerlerin devam haklarını 8 aylık süre içerisinde devam eden programlardan herhangi birinde kullanmaları gerekmektedir. Bu süre içinde programa devam edilmediği takdirde herhangi bir hak iddia edilemez.

5.    Devamsızlık / Başarı Durumu: Programlara 2/3 devam zorunluluğu vardır. Devamsızlıktan kalanlar ve ya başarısız olanlar aldıkları kuru, kurs ücretini ödemek kaydıyla tekrar edebilirler.

6.    Programa kayıt yaptıran öğrenciler Galatasaray Üniversitesi’nin bütün yönetmeliklerine uymak zorundadırlar.